آدرس کارخانه سفیر استون: تهران ، شهرک صنعتی شمس آباد ، بلوار گلستان ، گلشن ۲ ، پلاک ۱۴

پله ویلایی

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

نوشته شده : ۱ اسفند ۱۴۰۱

فهرست مطالب

پله ویلایی به عنوان یکی از اجزای مهم در زیبایی دکوراسیون خانه‌های ویلایی به شمار می‌آید و دیگر نقش گذشته خود را که صرفا شامل جابجایی بین طبقات محسوب می‌شد؛ ایفا نمی‌کند. بر این اساس نباید از نقشی که پلکان در زیبایی معماری حیاط ویلا و یا در شکوه و عظمت ساختمان‌های دوبلکس ایفا می‌کند غافل ماند؛ در واقع یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان؛ پله یا پلکان آن است و قطعا همگان می‌توانند اذعان داشته باشند که زیبایی و شکوه خانه‌های دارای پلکان؛ نسبت به خانه‌های معمولی بیشتر است؛ در خانه‌ها یا ویلاهای دوبلکس قسمت مربوط به پله ویلای دوبلکس؛ مهم‌ترین قسمت ساختمان به لحاظ نمای داخلی ساختمان است.

پله‌های ورودی ساختمان ویلایی به عنوان پله بیرونی ویلا؛ در صورت طراحی جذاب و دل انگیز می‌توانند به بیننده حس دعوت کنندگی خوبی به داخل ساختمان بدهند. بایستی به این نکته توجه داشت که درست است که پلکان‌ها در هر کجای ساختمان که ساخته شوند؛ دارای وجوهات مشترک زیادی به لحاظ کارکرد یا عملکرد اصلی که همانا ارتباط بین طبقات است دارا هستند؛ ولی قطعا تفاوت‌هایی به لحاظ نوع مکان ساخت با هم دارند؛ مثلا بین سنگ پله ویلایی در داخل ساختمان و پله ورودی ویلا تفاوت وجود دارد.

انواع پله ویلایی

   تایید شده توسط متخصصین سنگ سفیر استون

انواع مدل‌های پله حیاط خانه ویلایی

همان‌طور که اشاره شد؛ پله ویلایی به عنوان یکی از سازه‌های مهم در دکوراسیون و نمای ساختمان محسوب می‌شود؛ پله‌های ویلایی؛ امروزه دارای سبک‌های بسیار متعدد و متنوع هستند که در این قسمت مقاله؛ سعی می‌کنیم به اختصار به معرفی انواع سبک‌ها و مدل‌های راه پله ویلایی بپردازیم:

 خرید انواع سنگ نما با بهترین کیفیت

پله فلزی ساده

سادگی این پله‌ها بسیار جلب توجه می‌کند؛ متریال استفاده شده هم همان‌طور که در عنوان مطلب گفته شده؛ از جنس فلز است؛ طرح‌های ساده شیک و متنوعی برای این سبک از پله ویلایی وجود دارد؛ که انتخاب سبک این نمونه از پله؛ بستگی به نمای ویلای مورد استفاده دارد؛ زیرا نمای پله بیرونی ویلا بایستی با مدل و سبک ویلا هماهنگی داشته باشد.

پله ویلای دوبلکس

پله فلزی گرد

این نوع پله‌های فلزی هم به دلیل ظاهر گرد و مارپیچ خود؛ بیانگر سبک خاصی از مدل پله ورودی ساختمان ویلایی هستند؛ که در خانه‌های چند طبقه؛ می‌توانند نمای منحصر به فردی ایجاد کنند؛ به این صورت که از هر طبقه با این پلکان می‌توان یک ورودی به حیاط ویلا باز کرد.

پله فلزی فرفوژه

یکی از پرکاربردترین سبک‌های موجود در انواع پله ویلایی؛ در حیاط خانه‌های ویلایی استفاده از پله فلزی فرفوژه است؛ این سبک بسیار مورد توجه است و معمولا با انواع مدل‌های ساختمان ویلاها نیز در هماهنگی است.

پله آلومینیومی یا استیل

جنس این پله‌ها همان‌طور که اشاره شد از جنس استیل یا آلومینیوم است؛ که به شکل‌ها و طرح‌های مختلفی حتی به صورت پیش ساخته در بازار وجود دارد؛ جذابیت این پلکان در ظاهر براق و یکدست فلز آن است. ماندگاری این نوع از پله ویلایی خوب و مناسب است و ضمن دارا بودن طرح‌های متنوع؛ دارای قیمت مناسبی است.

پله آجری

پله‌های آجری هم در زیبایی نمای پلکان ویلا تاثیر چشمگیری ایفا می‌کنند؛ نمای آجری پله‌ها قادر است تاثیر گرم و جذابی به محیط ویلا ببخشد؛ لازم به ذکر است این نوع از پله ویلایی برای مکان‌هایی مناسب است که تعداد پلکان کم باشد.

پله سنگی

پله‌های سنگی یکی از زیباترین و چشم نوازترین پلکان‌هایی هستند؛ که برای حیاط خانه‌های ویلایی ساخته می‌شوند؛ سنگ پله این نوع از پلکان در عین سادگی؛ دارای ماندگاری و مقاومت بالایی است؛ پلههای سنگی دارای انواع و طرح‌های متعددی هستند؛ که انتخاب جنس و طرح سنگ در آن بستگی به نمای ساختمان دارد. اصولا این نمونه از پلکان بیشتر برای ویلاهای با نمای رومی مناسب و هماهنگ هستند.

پله چوبی

استفاده از چوب در ساخت پله ویلایی؛ در رمانتیک کردن فضای ویلا تاثیر چشم‌گیری می‌گذارد؛ البته در استفاده از چوب بایستی به نوع اقلیم منطقه هم توجه داشت؛ ولی خوشبختانه امروزه انواع چوب‌های فرآوری شده برای استفاده در مناطق مختلف مثل مناطق با آب و هوای بارانی، شرجی، مرطوب و خشک ساخته شده است. ماندگاری و طول عمر مفید پله چوبی ویلایی مناسب است.

پله بتونی

یکی از متریال‌های مورد استفاده در ساخت پله ویلایی؛ بتون است؛ استفاده از بتون در ساخت پله ویلا؛  باعث سادگی طرح و نمای پلکان می‌شود؛ اما پلکان ساخته شده از بتون؛ عموما طول عمر بالایی به دلیل استحکام و مقاومت بتون دارد.

 

پله مدرن

پله مدرن دارای متریال خاصی نیست؛ بلکه جزییاتی به پله ویلا؛ بر حسب سلیقه افزوده می‌شود که بتواند به آن یک ظاهر جذاب و منحصر به فرد ببخشد؛ در این مدل از پلکان با نمایی فانتزی مواجه هستیم به دلیل اقداماتی که در طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ مثل استفاده از نورپردازی در جلوه پلکان با استفاده از پروژکتورهای کوچک رنگی یا استفاده از پلان‌های LED ؛ از این سبک از پلکان برای پله ورودی ویلا مدرن استفاده می‌شود.

پله ترکیبی

در این مورد با استفاده از نظر کارشناس دکوراسیون؛ پلکانی با ترکیب از چندین متریال برای ساختمان طراحی و ساخته می‌شود؛ مثلا استفاده از پلکان سنگی با نرده‌های چوبی یا فلزی.

راه پله ویلایی

 خرید سنگ مرمریت با بهترین کیفیت

چگونه بهترین پله را برای حیاط ویلایی خود بسازیم؟

برای این‌که بتوانیم بهترین پله‌های ویلایی را برای قسمت حیاط یا بیرونی ویلای خود داشته باشیم؛ باید به تناسب و هماهنگی نوع متریال و شکل طراحی پله ویلا با سبک معماری ویلای خود قطعا توجه ویژه داشته باشیم. در این مورد علاوه بر مطالعه و بررسی انواع پله ویلایی؛ پیرامون پرورش ایده‌ها در ذهن؛ بایستی قطعا از نظر کارشناسانه مهندسین معماری و دکوراتیو استفاده کرد.

پله ورودی ویلا مدرن

 خرید انواع سنگ تراورتن با بهترین کیفیت

ایده‌های دکوراسیون زیر راه پله

ایده‌های دکوراسیون زیر پله‌ها بسیار متفاوت هستند و طراحی آن بستگی به نوع نیاز؛ سلیقه و ابتکار افراد دارد. غالبا به این شکل است که در فضایی که در زیر پله‌ها ایجاد می‌شود؛ دکوراتورها یا طراحان؛ این فضا را بر حسب نوع نیاز ساکنین طراحی می‌کنند؛ غالبا از این فضا برای ساخت موارد ذیل استفاده می‌شود؛ که کاملا ابتکاری است و اجبار خاصی در این زمینه وجود ندارد؛ به هر حال ایده‌ها بسیار زیاد هستند و به کارگیری آن‌ها بستگی به نوع نیاز افراد خواهد داشت.

  • ساخت کمد
  • جاکفشی
  • کتابخانه
  • انباری
  • ساخت یک باغچه کوچک یا نگهداری گل و گیاه
  • ساخت مکان دنجی برای استراحت در این قسمت
  • ساخت مکان دنج و آرامی برای کار یا مطالعه
  • ساخت خانه کوچک و دنجی برای نگهداری از حیوانات خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *