آدرس کارخانه سفیر استون: تهران ، شهرک صنعتی شمس آباد ، بلوار گلستان ، گلشن ۲ ، پلاک ۱۴

در گذشته تمام خانواده‌های ایرانی از فرش برای دستباف یا ماشینی برای اتاق‌ها و سالن‌های پذیرایی استفاده می‌کردند؛ این روزها به دلیل این که سلیقه و سبک زندگی افراد تغییر کرده بیشتر به سنگ کف ساختمان اهمیت می‌دهند. در واقع نمای کف ساختمان بسیار اهمیت دارد و دوست دارند بدانند که چه سنگی برای کف ساختمان مناسب است. سنگ‌های مختلفی برای کف ساختمان استفاده می‌شوند که هر کدام از مشخصات فنی متفاوتی دارند و گزینه مناسبی برای کف ساختمان خواهند بود. 

سنگ‌ها طبیعی‌ترین متریالی هستند که برای کف‌‌ مکان‌های مختلف همچون اتاق‌های نشیمن، سالن پذیرایی، پارکینگ‌های سرپوشیده، اتاق‌های همایش، راه پله‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. اساسا اسن سنگ‌ها بایستی در برابر سایش، فشار، ضربه‌های مختلف، خراشیدگی و… مقاومت بالایی را از خود به نمایش بگذارند و در استفاده طولانی مدت رنگ پریده نشوند. سنگ‌ها رایج‌ترین متریال‌هایی هستند که در فضاهای بیرونی و داخلی برای کف ساختمان، هماهنگ با محیط پیرامون استفاده می‌شوند. زمانی که یک سنگ انتخاب شده برای کف ساختمان با محیط کنار خود هماهنگ باشد زیبایی چشم نوازی را خلق می‌کند و نگاه هر بیننده را مجذوب خود می‌کند. پس در انتخاب سنگ کف حساسیت و دقت بالایی را صرف کنید. بنابراین لازم است انواع سنگ‌های مناسب کف ساختمان را بشناسید و بدانید که هر کدام از آن‌ها در چه مکان‌هایی استفاده می‌شوند. در صورت نداشتن اطلاعات می‌توانید که از شخصی متخصص کمک بگیرید یا اطلاعات خود را افزایش دهید. 

گالری سنگ کف ساختمان

قیمت سنگ کف

خرید سنگ کف ارزان قیمت

قبل از هر چیزی لازم است اشاره کنیم که با افزایش درجه کیفیت طبیعتا قیمت نهایی سنگ کف هم افزایش می‌یابد. اما نمی‌توان گفت که قیمت بالا نشانه کیفیت بالا است. در واقع سنگ کف ارزان قیمت هم در بین سنگ‌های مناسب کفپوش وجود دارد که از درجه کیفیت مناسبی هم برخوردار هستند. مسئله قابل توجه در هنگام خرید سنگ کف پارامترهای مختلفی همچون مقاومت و استحکام، ظاهر سنگ، نوع سنگ، کاربرد سنگ، شرایط آب و هوایی و… هستند. بنابراین در هنگام خرید این سنگ‌ها به ظاهر آن توجه کنید که پوسیدگی، ترک یا تخلل و فرج و… در آن وجود نداشته باشد. اساسا این آسیب‌ها با ضربه اجسام فلزی به سنگ وارد می‌شوند. مورد بعدی بارگیری و حمل و نقل سنگ است که باید به آن توجه کنید؛ در حین انجام این فرآیند حتما به این موارد نظارت داشته باشید تا سنگ آسیبی نبیند.       

مزایای استفاده از سنگ در کف

سنگ کف مناسب از مزیت‌های زیادی برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔️عمر زیاد: سنگ یک مصالح برای مقاوم سازی است که در صورت انتخاب آن برای کف می‌دانید که سال‌های سال نیازی به مرمت یا تعویض آن وجود ندارد؛ بنابراین خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

✔️سازگاری با هر فضایی: این سنگ‌ها معمولا در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند که به خوبی هر سبک و سلیقه‌ای را پوشش دهی می‌کنند. پس در هر فضایی با هر سلیقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال در آشپزخانه‌ها، تراس، راهروها و… استفاده می‌شوند.

✔️دسترسی و تهیه راحت: این سنگ جزء آن دسته از مصالحی است که به راحتی در هر منطقه‌ای پیدا می‌شود. اصولا در ساخت و ساز ساختمان‌ها در تمام شهرها از این سنگ‌ها استفاده می‌شود و نگرانی بابت تهیه آن وجود ندارد.

✔️امکان جلای مجدد: در صورت استفاده از سنگ کف جای نگرانی برای از بین رفتن جلای آن در طول زمان وجود ندارد. چرا که این روزها روش‌های مختلفی برای جلای سنگ کفپوش وجود دارد که آن‌ها همانند روز اول نو و صاب خورده می‌کند.

✔️نگهداری و نظافت راحت: مهم‌ترین ویژگی این سنگ‌ها نظافت راحت آن است یعنی به راحتی تمیز می‌شوند و نیازی به نگهداری زیاد و خاصی ندارند.

✔️طبیعی و عدم ایجاد آلرژی: سنگ یک نوع مصالح طبیعی است که منجر به حساسیت و آلرژی نمی‌شود.   

 

بهترین سنگ برای کف
سنگ کف مرمر

سنگ کف مغازه و فروشگاه

الزاما همه سنگ‌های ساختمانی موجود در بازار؛ برای استفاده به عنوان کف پوش مغازه یا فروشگاه مناسب نیستند؛ سنگ‌ کف مغازه قطعا باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد؛ که برای استفاده در یک مکان پر تردد و عمومی مناسب باشد؛ از این منظر تعدادی از این ویژگی‌های شاخص سنگ کف مغازه و فروشگاه عبارت از موارد ذیل هستند:

 1. سنگ‌های ساختمانی مورد استفاده در کف مغازه یا فروشگاه‌ها؛ بایستی دارای استقامت، استحکام ویژه و عمر مفید بالایی باشند.
 2. ضمنا بایستی دربرابرضربه و ساییدگی ناشی ازتردد مداوم افراد مقاوم باشند.
 3. از دیگر ویژگی این سنگ‌ها باید به مقاومتدربرابر رطوبت اشاره کرد؛به گونه‌ ایکه سنگ کف مغازه باید حتما در برابر جذب آب مقاومت داشته باشد.
 4. ازدیگر ویژگی‌های سنگ کف مغازه باید به شستشوی راحت و پاک‌سازی آن اشاره کرد.
 5. جلوه بصری و زیبایی ظاهری داشته باشند

ویژگی های سنگ فروشگاه‌ها و مراکز تجاری

ویژگی های سنگ کف مغازه، فروشگاه‌ها و مراکز تجاری عبارت از موارد ذیل است:

 1. در انتخاب سنگ کف فروشگاه‌ها و مراکز تجاری؛ بایستی به زیبایی و جلوه بصری سنگ انتخابی توجه ویژه مبذول داشت؛ چرا که زیبایی و درخشندگی سنگ؛ یک عامل حیاتی در ارتقای کیفیت دکوراسیون فروشگاه و به تبع آن جلب مشتری است.
 2. استحکام و مقاومت سنگ کف فروشگاه‌ها یا مراکز تجاری باید به گونه‌ای باشد؛ که در برابر فرسایش و ضربه به دلیل تراکم بالای رفت و آمد مشتریان مقاوم باشد.
 3. شستشو و پاک‌سازی سنگ فروشگاه‌ها و مراکز تجاری؛ بایستی راحت باشد؛ بنابراین نوع سنگ انتخابی باید به گونه‌ای باشد که قابل شستشو باشد؛ زیرا که رفت و آمد زیاد افراد در فروشگا‌ه‌ها؛ نیاز به پاک‌سازی کف را افزایش می‌دهد.
 4. در شستشو و پاک‌سازی در برابر مواد شوینده شیمیایی مقاوم باشد و تغییر حالت، رنگ یا ظاهر ندهد.
 5. ماندگاری و دوام رنگ بالایی داشته باشد.

معایب استفاده از سنگ در کف

ناگفته نماند که انواع سنگ‌های کف ساختمان به نوبه خود عیب و نقص‌هایی هم دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

✔️لغزندگی: بسیاری از سنگ‌ها با توجه به کفی که دارند صاب خورده و لغزنده خواهند بود که گزینه مناسبی برای سرویس بهداشتی نخواهند بود. اگر به این مسئله برای شما مهم است سنگی را انتخاب کنید که لغزندگی آن کمتر باشد.

✔️سرد بودن: سنگ‌های کفی معمولا در مقایسه با پارکت و چوب طبیعتی سرد دارند که برای افرادی که درد پا دارند، گزینه مناسبی نیستند. اگر در خانه خود افراد سالمند دارید به این مورد توجه کنید.

✔️قیمت بالا: نسبت به سایر کف پوش‌هایی که در بازار هستند این سنگ‌ها قیمت بالاتری دارند؛ بنابراین قبل از خرید بهتر است که چرتکه‌ای بندازید.    

سنگ کف خانه

عوامل موثر در قیمت سنگ کف

طبیعتا سنگ‌های تولید شده برای کف ساختمان انواع مختلفی دارند که قیمت نهایی آن‌ها متفاوت است. اصولا سنگ‌هایی که جذب آب پایین، مقاومت بالا، زیبایی و… دارند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

کیفیت برش سنگ و فرآوری آن فاقد از نوع و کاربرد سنگ در قیمت نهایی سنگ‌ها موثر خواهد بود.

باید بدانید که با توجه به تردد زیاد افراد، سنگ کف در معرض خط و خش‌های زیادی قرار می‌گیرد. به همین دلیل به هر اندازه‌ای که مقاومت سایشی سنگ بیشتر باشد سختی سطح سنگ هم بیشتر خواهد بود و در نهایت با افزایش قیمت هم روبه‌رو می‌شوید.

احتمال ریخته شدن آب مایعات و آب روی سنگ کفی وجود دارد بنابراین باید سنگی انتخاب شود که جذب آب کمی داشته باشد. هر سنگی که جذب آب آن پایین باشد طبیعتا قیمت بالاتری هم خواهد داشت.

گفتنی است که توری اپوکسی باعث افزایش مقاومت خمشی و چسبندگی بیشتر سنگ می‌شوند. بنابراین هر سنگی که این ویژگی را دارد قیمت بیشتری هم دارد.   

سنگ مرمر برای کف خانه

انتخاب سنگ کف مناسب

انتخاب سنگ کف استاندارد و مناسب برای کفپوش ساختمان‌ها بسیار مناسب است لذا در صورت عدم انتخاب درست هزینه و وقت زیادی برای تغییر و تعویض کف‌ پوش باید صرف شود. سنگ‌ها انواع مختلفی دارند که برای مصارف گوناگونی هم استفاده می‌شود بنابراین در انتخاب هر کدام از آن‌ها بایستی به پارامترهای مختلفی همچون سبک طراحی، فضای داخلی، فضای خارجی و... توجه کنید. البته سلیقه افراد و سبک دکوراسیون در انتخاب سنگ کف هم موثر واقع می‌شود.

سنگ کف در فضای بیرونی

سنگ کفی که در فضاهای بیرونی همچون پیاده‌روها، حیاط و… استفاده می‌شود با توجه به نوعی که دارد باید در برابر شرایط هوایی مختلف پایداری و مقاومت لازم را داشته باشد. شرایط محیطی متفاوت شامل سرما، اشعه آفتاب، گرما، باران‌های اسیدی، محیط مرطوب، سختی کارایی و… هستند که نباید سنگ کف در این شرایط با گذشت زمان شکسته، تغییر رنگ و فرسوده شود. کف پوش‌هایی که برای فضای بیرونی استفاده می‌شوند لازم است که ویژگی‌هایی همچون موارد زیر را داشته باشند:

 • بایستی ضخامت 20 میلی‌متر به بالا را داشته باشند و در برابر وزن زیاد، اجسام سخت و فشار سطحی مقاومت بالایی داشته باشند. این پارامترها نباید باعث خورده شدن و شکسته شدن سنگ شوند.
 • لازم است چسبندگی سطحی و اصطکاک قابل قبولی برای سنگ وجود داشته باشد.
 • زیبایی و چشم نوازی لازم را داشته باشد. ضخامت بالا و نداشتن ساب برق نباید از زیبایی سنگ کمم کند و انتخاب طرح و رنگ مناسب باید خلا ناشی از این موارد را جبران کند.
 • قیمت مناسبی داشته باشد؛ اساسا فضای خارجی باغ‌ها و پیاده‌روها و حیاط‌ها دارای متراژ بالایی هستند پس در هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.  
سنگ کف ارزان

پیشنهاد محصول

سنگ مرمریت دهبید
سنگ مرمر برای کف خانه

سنگ کف در فضای داخلی

سنگ کفی که برای فضاهای داخلی استفاده می‌شود دارای دو بخش اصلی هستند؛ بخش اصلی سنگ کف ساختمان و بخش دیگر هم فضاهای اشتراکی همچون راهروها، پارکینگ‌ها، لابی و… را شامل می‌شوند. 

سنگ‌های مناسب برای فضای داخلی همچون اتاق نشیمن، کف پذیرایی و سایر اتاق‌ها مرمریت است. می‌توانید از اسلب‌های مرمریت طرح‌های فورمچ و بوک مچ برای سنگ کف ساختمان استفاده کنید.

برای فضاهای اشتراکی با توجه به تردد بالا به داخل خانه لازم است از سنگ مقاوم در برابر خط و خش استفاده کنید. توصسه می‌کنیم که برای پارکینگ‌ها از سنگ گرانیت، برای لابی و راهرو از سنگ مرمریت و گرانیت استفاده کنید. 

کاربرد انواع سنگ کف

سنگ‌ کف با توجه به نوعی که دارد برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔️سنگ کف پارکینگ: کف پارکینگ یک محیط متفاوت از سایر محیط‌هایی است که قبلا ذکر کردیم. اساسا پارکینگ‌ها را به عنوان یک محیط بیرونی می‌شناسند اما چون به صورت سر بسته است جزء محیط‌ محوطه یا حیاط هم نخواهد بود. سنگ مناسب این محیط بایستی استحکام بالایی داشته باشد و با تردد ماشین‌ها به راحتی شکسته نشود. برای مثال سنگ‌های گرانیت و چینی را می‌توان به عنوان کفپوش استفاده کرد. 

✔️سنگ کف حیاط: همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم از سنگ‌های مختلفی می‌توان برای کفپوش حیاط استفاده کرد. در واقع سنگ‌های مناسب برای کف حیاط بایستی آب را جذب نکنند و در عین حال لغزنده نباشند و در نهایت از مقاومت بالایی هم برخوردار باشند. از جمله سنگ‌های مناسب برای کف حیاط می‌توان به گرانیت، چینی، مرمر، مرمریت و تراورتن اشاره کرد.     

✔️سنگ کف پذیرایی: از سنگ کف می‌توان برای پوشش دهی بخش‌های مختلف ساختمان‌های مسکونی استفاده کرد. بخش قابل توجه ساختمان قسمت پذیرایی است که با استفاده از سنگ کف و هماهنگی آن با سایر المان‌های دکوراسیون می‌توان جلوه بی‌نظیری را ایجاد کرد. از جمله این سنگ‌ها می‌توان مرمریت و چینی را نام برد.  

✔️سنگ کف مغازه: برای مغازه‌ها یا واحدهای تجاری می‌توان از سنگ مرمریت و گرانیت استفاده کرد. 

میزان نور و ابعاد فضا در نمای داخلی

انواع سنگ برای کفپوش

سنگ‌های مناسب برای کفپوش در فضاهای مختلف ساختمان معمولا متفاوت هستند و شما نباید سنگ مخصوص لابی را برای آشپزخانه استفاده کنیدو بنابراین لازم است بدانید هر سنگ برای چه فضایی قابل استفاده است.

قیمت سنگ کف سالن

سنگ کف مرمریت

یکی از رایج‌ترین سنگ‌های قابل استفاده برای کف ساختمان، سنگ مرمریت است. اساسا برای کف فضاهای داخلی و بسته از این مدل سنگ استفاده می‌شود. چرا که این سنگ از جمله بهترین و استانداردترین نوع سنگ برای کفپوش است. این سنگ علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی منحصر به فرد و قیمت مناسبی هم دارد.

پیشنهاد محصول

سگ مرمریت مشکی نجف آباد

سنگ کف تراورتن

استفاده از تراورتن هم برای کف پوش ساختمان بسیار رایج است اما سختی آن نسبت به مرمریت کمتر است. این مدل سنگ برای کفپوش به عنوان تایل در ضخامت‌های 2 الی 3 سانتی‌متر و برای سنگ فرش در ضخامت‌های 3 الی 6 سانتی‌متر قابل استفاده است. گفتنی است که تراورتن معمولا برای نمای ساختمان استفاده می‌شود.  

سنگ کف پذیرایی
گرانیت کف

سنگ کف گرانیت

با توجه به ویژگی‌هایی سنگ گرانیت می‌توان گفت که برای محیط‌های داخلی و خارجی که تردد زیادی هم دارند، قابل استفاده است. سنگ گرانیتی در برابر هر تغییر آب و هوایی سختی و مقاومت زیادی از خود به نمایش می‌گذارد. این مدل سنگ ساب براق است که برای ایجاد اصطکاک، عملیاتی مضرس را روی آن انجام می‌دهند.    

پیشنهاد محصول

گرانیت مشکی نطنز

سنگ کف مرمر

سنگ مرمر معمولا سنگی لوکس و لاکچری است که آن را برای اماکن مختلفی همچون سالن پذیرایی، کف هتل‌ها، سنگ کف تالارها و اماکن مذهبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

سنگ کف مرمر
سنگ کف چینی

سنگ کف چینی

اساسا این سنگ‌ها کریستال هستند که به نام سنگ چینی هم شناخته می‌شوند. سنگ‌های چینی مقاومت بالایی دارند به همین دلیل گزینه مناسبی برای پارکینگ‌ها، سرویس بهداشتی، هال و پذیرایی خواهد بود.   

خرید سنگ و مشاوره جهت طراحی کف ساختمان در تهران

سنگ کف آن دسته از سنگ‌هایی است که با توجه به ویژگی‌های مختلفی که دارد برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هنگام خرید این سنگ‌ها بایستی بدانید که هر سنگ مناسب چه شرایطی است و سپس در جهت تهیه آن اقدام کنید. سفیر استون ارائه دهنده انواع سنگ‌های مناسب کف حیاط است که تمام آن‌ها را با قیمتی مناسب به مشتریان ارائه می‌دهد. با خرید از سفیر استون می‌توانید در زمان و هزینه‌های خود به اندازه قابل توجهی صرفه جویی کنید. در صورت داشتن هر گونه نظر و پیشنهادی می‌توانید آن را برای ما کامنت کنید، در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.