آدرس کارخانه سفیر استون: تهران ، شهرک صنعتی شمس آباد ، بلوار گلستان ، گلشن ۲ ، پلاک ۱۴

سنگ پله

خرید سنگ پله و مشاوره جهت طراحی راه پله در تهران

این روزها کاربرد سنگ‌ها محدود شده است و بیشتر جنبه زیبایی و تزئینی دارند یعنی در نمای ساختمان‌ها و پله‌ها استفاده می‌شوند. سنگ پله یکی از این سنگ‌ها است که معمولا با انتخاب درست دوام و ماندگاری بالایی از آن‌ها مشاهده می‌شود. سنگ پله یا همان سنگ راه پله یکی از بخش‌های مهم در هر ساختمان است و با توجه به عبور و مرور هر ساختمان، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. سنگ‌های مخصوص پله نباید آب زیادی را جذب کنند لذا در صورت جذب آب می‌توانند آلودگی را هم جذب کنند. در نتیجه کار شما آلودگی و لکه‌های خشک شده‌ای را روی پله‌ها مشاهده می‌کنید که شکوه و جلوه سنگ را از بین می‌برند. برخی از سنگ‌ها پس از جذب آب باعث دچار حل املاح می‌شوند و پس از طی مدت زمانی شوره می‌زنند و ظاهر سنگ را بسیار نامناسب می‌کنند. سنگ پله بایستی آب بسیار کمی را جذب کند که این ویژگی برخی از سنگ‌ها یعنی سنگ مرمریت، سنگ گرانیت و چینی است. در بین تمام سنگ‌های موجود در بازار بهترین و مناسب‌ترین سنگ راه پله گرانیت و مرمریت هستند؛ لذا مقاومت شگفت انگیزی به همراه جذب آب کمی دارند. اما این سنگ‌ها قیمت بالایی دارند به همین دلیل به جای سنگ گرانیت از مرمریت درجه دو بهره می‌برند که نتیجه کار هم چندان مناسب نمی‌شود. برای مکان‌های پر از رفت‌وآمد بهتر است از سنگ‌های مرمریت مرغوب استفاده شود مثلا در مدارس، ساختمان‌های تجاری و ادارات که در معرض آلودگی و فرسایش دائمی هستند، از مرمریت مرغوب استفاده شود.

قیمت سنگ پله ارزان قیمت

قیمت سنگ پله ارزان

قیمت انواع سنگ پله به عوامل مختلفی بستگی دارد و بایستی این سنگ‌ها از درجه کیفیت بالایی برخوردار باشند. هر سنگ راه پله قیمت متفاوتی دارد چرا که مشخصات فنی متفاوتی هم دارند. هر سنگی که ضخامت بیشتری نسبت به سایر ابعاد داشته باشد از قیمت بالاتری هم برخوردار است. گفتنی است که سنگ پله قیمت نهایی دارد و این قیمت نهایی به عوامل مختلفی همچون ابعاد، درجه کیفیت، نوع پرداخت، نوع سنگ، سورت بندی و… بستگی دارد. اگر قیمت سنگ راه پله ارزان را می‌خواهید نباید از سنگ کیفیت بالایی را انتظار داشته باشید، طبیعی است که قیمت بالاتر نشان دهنده درجه کیفیت بالاتر است. برای اطلاع از قیمت پله سنگی می‌توانید که با ما تماس بگیرید و از قیمت روز سنگ راه پله مطلع شوید.

سنگ راه پله

علت استفاده از پله سنگی چیست؟

یکی از پر رفت و آمدترین بخش‌های هر ساختمان راه پله است. علاوه بر رفت و آمد روزانه، وسایل مختلف نیز با گذر از این بخش ساختمان به محل می‌رسند. به طور کلی پله‌ها فشار زیادی را متحمل می‌شوند. سنگ پله علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد، بسیار مقاوم است؛ به همین دلیل به میزان زیادی کاربرد دارد. از ویژگی‌های سنگ پله سنگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این پله‌ها در برابر ضربه، ترک خوردگی، ساییدگی، پریدگی، فشار و حتی تغییر رنگ مقاوم هستند.
 • از نظر بافت و رنگ کاملا مناسب خواهند بود.
 • سطح آن‌ها صیقلی است و قابلیت شستشو دارند.
 • از آنجایی که جذب آب پایینی دارند، می‌توانند برای فضاهای خارجی مورد استفاده قرار گیرند.
 • لغزنده نیستند و از امنیت بالایی برخوردار خواهند بود.
 • مقاومت بالایی در برابر نور شدید، رطوبت، سرما، گرما، هوازدگی، یخ زدگی و باران‌های اسیدی دارند.

انتخاب استاندارد سنگ پله

انتخاب سنگ پله سنگی در قدم اول به محل قرارگیری آن بستگی دارد. ممکن است یک نوع سنگ برای یک محیط مناسب باشد، اما در محیط دیگر کاربرد زیادی نداشته باشد. سنگ‌هایی که بتوانند در برابر ضربه، نفوذ آب، عوامل محیطی و … دوام آوردند، مناسب‌ترین و بهترین سنگ‌ها برای استفاده در راه پله هستند.

سنگ پله باید صیقلی و سالم باشد و اثری از شیار، ترک و شکستگی بر روی آن وجود نداشته باشد. در صورتی که سنگ راه پله دارای این ویژگی‌ها باشد، به راحتی آب به درون آن نفوذ می‌کند و در دمای پایین دچار یخ زدگی و شکستگی خواهد شد. علاوه بر این، سنگ مورد نظر اگر دارای فرورفتگی یا برآمدگی باشد قابل استفاده برای پله نیست.

فاکتورهای تعیین کننده نوع سنگ پله

یک ساختمان ساز در زمان انتخاب متریال و سنگ‌ها باید به نکات مهمی توجه کند. فاکتورهای تعیین کننده نوع سنگ پله سنگی عبارتند از:

بودجه

میزان بودجه شما یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب سنگ است‌. برای فضای داخلی خانه باید هزینه بیشتری صرف کنید و سنگ‌های زیبا خریداری نمایید.

قرار داشتن پله در داخل یا خارج از ساختمان

دومین فاکتور تعیین کننده نوع سنگ راه پله، محل قرارگیری آن است. طبیعی است که سنگ به کار رفته در خارج و داخل ساختمان با هم متفاوت باشند. چرا که در معرض شرایط جوی متفاوتی قرار می‌گیرند و این شرایط به طور مستقیم بر روی طول عمر سنگ تاثیرگذار خواهد بود.

نوع کاربری ساختمان

نوع کاربری سنگ نیز جزو مهم‌ترین نکات در زمان انتخاب آن است، البته این مسئله بیشتر برای سنگ راه پله صادق خواهد بود. بر اساس نوع کاربری، سنگ‌ها دارای دو جنبه زیبایی و استحکام هستند.

معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی

معماری ساختمان باید به گونه‌ای باشد که ظاهر و رنگ سنگ راه پله با سنگ‌های به کار رفته در دیگر بخش‌های خانه هماهنگ باشند. در انتخاب سنگ‌هایی که برای فضای داخلی به کار می‌روند باید دقت بیشتری به خرج دهید.

نکات مهم در خرید سنگ پله ارزان

برای اینکه بتوانید سنگ پله ارزان و مناسبی خریداری کنید باید به نکات مهمی توجه نمایید. برخی از این نکات عبارتند از:

 • سنگ‌های آهکی از تراکم پایینی برخوردار هستند؛ به همین دلیل مقاومت بسیار کمی دارند و سریع دچار آسیب خواهند شد. سایر سنگ‌ها در برابر ضربه مقاومت بالاتری دارند و برای سنگ راه پله مناسب هستند.
 • سنگ‌هایی که دارای جذب آب بالایی هستند، سریع آلودگی را به خود جذب می‌کنند و لکه می‌گیرند. علاوه بر این در برخی سنگ‌ها جذب آب باعث انحلال املاح آن می‌شود و ایجاد شوره می‌کند. سنگ‌های مرمریت، گرانیت و چینی نسبت به جذب آب مقاومت بالایی دارند.
 • معمولا مواد شوینده‌ای که برای شستن و تمیز کردن سطح سنگ استفاده می‌شوند، حاوی اسید هستند. بنابراین در زمان انتخاب سنگ پله توجه داشته باشید که در برابر مواد اسیدی و قلیایی دارای مقاومت باشد.
 • در زمان خرید سنگ راه پله ارزان به رنگ و طرح آن نیز توجه کنید. اگر چه این امر کاملا سلیقه‌ای است، اما بهتر است بر اساس سایر بخش‌های ساختمان انتخاب نمایید.

عوامل موثر بر قیمت سنگ راه پله

از سنگ پله برای بخش‌های مختلف راه پله استفاده می‌شود. پله دارای دو بخش کف و ارتفاع است که برای هر یک از آن‌ها می‌توان از سنگ‌های مختلف استفاده کرد؛ همین مسئله باعث تغییر قیمت سنگ راه پله خواهد شد.

سنگ پله داخلی یا خارجی و تاثیر آن بر قیمت

سنگ پله‌ها می‌توانند برای داخل یا خارج ساختمان به کار روند و همین مسئله بر قیمت آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود. سنگ‌های خارجی باید از دوام بیشتری برخوردار باشند؛ چرا که در معرض عوامل طبیعی قرار می‌گیرند. سنگ پله بادوام قیمت بالاتری خواهد داشت.

قیمت سنگ پله با توجه به نوع آن

همه افرادی که برای خرید سنگ راه پله اقدام می‌کنند، به دنبال سنگ پله ارزان هستند. از آنجایی که انواع مختلف سنگ مخصوص راه پله وجود دارد، هر یک از آن‌ها نیز قیمت متفاوتی خواهند داشت.

قیمت سنگ پله مرمریت

سنگ پله مناسب برای فضای بیرونی ساختمان

معمولا از سنگ پله به وفور در راهروی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که راهرو محل تردد است و در معرض تغییرات دمایی زیادی قرار دارد، هنگام انتخاب سنگ پله برای این بخش از ساختمان باید به جنس و کیفیت سنگ توجه ویژه ای داشت.

از مهم ترین ویژگی‌هایی که از یک سنگ پله خوب انتظار می‌رود این است که:

 • جنس مرغوب و باکیفیتی داشته باشد.
 • دوام و مقاومت آن بالا باشد و در صورت رفت و آمد و تغییرات جوی تغییر شکل ندهد.
 • به هیچ عنوان آب داخل آن نفوذ نکند.

با این اوصاف مناسب ترین سنگ پله برای فضای بیرونی ساختمان سنگ مرمریت، تراورتن و گرانیت مرغوب و باکیفیت است. برخی از معماران و طراحان بیرونی برای این که هزینه‌های ساخت و ساز را کاهش دهند از سنگ مرمریت بی کیفیت و درجه ۲ برای فضای بیرونی استفاده می‌کنند. این اقدام غلط است، زیرا سنگ بعد از مدتی دچار آسیب می‌شود و ظاهر ناخوشایندی برای ساختمان ایجاد می‌کند.

سنگ پله مناسب برای فضای داخلی ساختمان

سنگ پله‌هایی که برای فضای داخلی ساختمان استفاده می شوند با تغییرات دمایی، نور خورشید و… ارتباط مستقیم ندارند. به همین خاطر می‌توان از انواع گوناگونی از سنگ در فضای داخلی استفاده کرد. از آنجایی که تنوع سنگ پله‌های مناسب برای فضای داخلی ساختمان بالاتر است می‌توانید بسته به سلیقه‌تان، طرح، رنگ و مدل متنوعی را انتخاب کنید. برخی از پرکاربردترین سنگ‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند شامل سنگ تراورتن، کریستال، مرمریت و گرانیت هستند.

سنگ پله‌های مرمریتی که برای فضای داخلی مناسب هستند شامل این مواردند:

 • هرسین
 • گوهره
 • پرطاووسی
 • صلصالی
 • پرشین سیلک

علت محبوبیت این سنگ‌های مرمریت این است که زیبایی بی نظیری دارند و در طرح و رنگ‌های زیادی در دسترسند. در نتیجه می‌توانید به راحتی آن‌ها را با طراحی داخلی و دکوراسیون خانه تان هماهنگ کنید و ظاهری منحصر به فرد به خانه تان بدهید.

از سنگ‌های مرمریت پرشین سیلک به علت زیبایی خاصی که دارند در نمای داخلی استفاده می‌شود. اما این سنگ‌ها دارای مقاومت بسیار زیاد در برابر ضربه، فشار و تغییرات دمایی نیز هستند و آب گریزی بالایی دارند، به همین خاطر برای فضای بیرونی هم انتخاب مناسبی اند. سنگ مرمریت پرشین سیلک دارای درخشش بی نظیر، ساب پذیری فوق العاده بالا و استحکام بسیار زیادی است.

مزایای ساخت راه پله سنگی

همانطور که گفته شد از متریال مختلفی برای راه پله استفاده می‌شود که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها سنگ پله سنگی است. در ادامه به مزایای ساخت راه پله سنگی و علت محبوبیت آن می‌پردازیم.

ماندگاری و دوام بالا

برای مکان‌هایی که از ترافیک و رفت و آمد بالایی برخوردار هستند، باید متریال مقاوم به کار رود. سنگ  پله در کنار ماندگاری و دوام بالایی که دارد، زیبایی خاصی نیز به ساختمان شما می‌دهد.

نگهداری آسان

راه پله‌های چوبی به سرعت فرسوده و پوسیده می‌شوند و نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد؛ این در حالی است که راه پله سنگی این چنین نیست. نگهداری از سنگ پله سنگی آسان است و برای نظافت آن می‌توانید آن را بشویید یا گردگیری کنید.

بالا بردن ارزش ساختمان

از آنجایی که راه پله سنگی باعث افزایش دوام و زیبایی ساختمان می‌شود، به طور مستقیم بر قیمت آن تاثیرگذار است. در صورت خرید و فروش یک ساختمان متوجه تاثیر قیمت راه پله سنگی خواهید شد.

قابلیت ایجاد طرح‌های مختلف

از آنجایی که سنگ‌ها جزو متریال طبیعی هستند، می‌توان طرح‌ها و سبک‌های مختلفی با استفاده از آن‌ها ایجاد کرد. همچنین می‌توانید از انواع سنگ‌های مختلف مانند مرمریت، گرانیت و … استفاده کنید.

نگهداری از سنگ پله

سنگ پله برخلاف برخی دیگر از انواع سنگ به روش نگهداری خاصی نیاز ندارد. اما از آنجایی که این سنگ‌ها با آب، مواد شوینده و مواد شیمیایی در تماس هستند نباید قابلیت جذب و نفوذ آب زیادی داشته باشند. در صورت جذب آب توسط سنگ پله، پس از مدتی املاحی که به سنگ نفوذ کرده اند باعث شوره زدن سنگ، کدر شدن آن و شکل گیری لکه‌های مقاوم روی سنگ می‌شوند. در نتیجه زیبایی سنگ از بین می‌رود.

پس بهترین کار برای این که سنگ زیبایی خود را حفظ کند این است که از همان ابتدا سنگ مناسب و باکیفیتی را انتخاب کنید تا بعدها نیازی به تعویض آن نداشته باشید.

انواع سنگ پله

سنگ پله به نوبه خود انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها مشخصات فنی منحصر به خود را دارند. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما انواع سنگ‌های پله را معرفی می‌کنیم:

قیمت سنگ پله ارزان

سنگ پله سفید

سنگ پله سفید معمولا رنگی خاص و منحصر به فرد است اما در بیشتر اوقات این سنگ‌ها سفید خالص نیستند و نقطه‌های رنگی مشکی در آن‌ها دیده می‌شود و یا این که به صورت شیری و یا ابرو بادی هستند. رنگ سفید رنگی بسیار خاص است اگر می‌خواهید جذابیت ساختمان را چند برابر کنید می‌توانید از سنگ سفید برای راه پله‌ها استفاده کنید. سعی کنید سنگ سفیدی را انتخاب کنید که قدرت جذب آب کمی داشته باشد تا سنگ لک نشود و جلوه سنگ را از بین نبرد؛ در واقع این رنگ به سرعت لک می‌شود پس مواظب انتخاب خود باشید.

سنگ پله سفید
سنگ راه پله مرمریت

سنگ پله مرمریت

از جمله زیباترین سنگ‌های ساختمانی که در تمام رنگ‌ها تولید می‌شوند، سنگ مرمریت و مرمر هستند. اساسا سنگ مرمریت پرداخت‌های مختلفی همچون صیقلی را روی آن می‌توان اجراء کرد. این سنگ‌ها علاوه بر زیبایی که دارند از ماندگاری بالایی هم برخوردار هستند به همین دلیل می‌توان در تمام قسمت‌های ساختمان از آن استفاده کرد. عمده کاربرد این سنگ در داخل ساختمان مخصوصا راه پله‌ها است. بنابراین می‌توانید برای راه پله‌ها مخصوصا راه پله‌های دوبلکس از سنگ مرمریت استفاده کنید. از آن جایی که مرمریت تنوع رنگی بسیار بالایی دارد، می‌توان آن را با هر دکوراسیونی به راحتی ست کرد.  

سنگ پله گرانیت

هر سنگ پله‌ای بایستی در برابر سایش و فشار زیاد از مقاومت بالایی برخوردار باشد. بنابراین سنگ پله گرانیت یکی از این سنگ‌ها است چرا که که مقاومت آن در برابر فشار سایش بسیار بالا است و از جمله بهترین سنگ‌های راه پله محسوب می‌شود. این سنگ علاوه بر مقاومت بالایی که دارد از تخلخل بسیار ناچیزی هم برخوردار است به همین دلیل طول عمر زیادی دارد. اگر به دنبال بهترین گزینه هستید و طول عمر پله‌ها مهم است، می‌توانید از سنگ گرانیت استفاده کنید.   

پیشنهاد محصول

گرانیت مشکی ارومیه بلک بیوتی
سنگ پله گرانیت
سنگ پله تراورتن قیمت

سنگ پله تراورتن

توجه کنید که سنگ تراورتن جذابیت بسیار زیادی به ساختمان می‌بخشد اما تنوع رنگی بالایی همچون مرمریت را ندارد. این سنگ‌ها در ساختارشان دارای رگه‌های ناخالصی هستند که در مقاومت و استحکام آن‌ها موثر واقع می‌شوند. ویژگی‌های سنگ تراورتن این است که مقاومت فشاری و سایشی آن کم، تخلخل بالا و در نهایت جذب آب بالایی دارد. به همین دلایل ذکر شده برای راه پله‌ها گزینه مناسبی نیستند اما با توجه به سفارش مشتری در ابعاد مختلف برش داده می‌شوند. ضخامت این سنگ بیشتر از سنگ‌های گرانیت و مرمریت است و در عین حال از جنبه اقتصادی هم گزینه مناسبی نیستند. 

سنگ پله مرمر

این سنگ یکی از لوکس‌ترین و گران قیمت‌ترین سنگ ساختمانی است که نور از آن عبور کرده و طیف رنگی گسترده‌ای هم دارد. زمانی که از این سنگ‌ها برای راه پله استفاده شود با انداختن نور پشت آن‌ها زیبایی خاصی به فضا بخشیده می‌شود. با توجه به قیمت بالای آن‌ها و جنس کمی که دارند، در محیط‌های کم تردد و ساختمان‌های لوکس استفاده می‌شوند.

سنگ راه پله مرمر
سنگ راه پله مشکی

سنگ پله مشکی

سنگ مشکی از جمله پرطرفدارترین سنگ‌های ساختمانی است که بیشتر برای نمای داخلی استفاده می‌شوند. این سنگ را می‌توانید به صورت یکدست و یا این ترکیب کردن با سایر رنگ‌ها همچون سفید، مورد استفاده قرار دهید. در سنگ‌ پله مشکی معمولا رگه‌های سفید و ابرو بادی دیده می‌شود که زیبایی سنگ را دو چندان می‌کنند. این سنگ علاوه بر راه پله‌ها و یا پله‌ها در سرویس بهداشتی یا آسانسورها و… به عنوان سنگی زیبا و فوق العاده مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته می‌توانید رنگ‌هایی همچون قهوه‌ای، طلایی، سفید، کرم، طوسی و… را در آن ترکیب کنید. بسیاری از افراد به هر دلیلی نمی‌خواهند که از مشکی یکدست استفاده کنند بنابراین آن را به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند.    

پیشنهاد محصول

سگ مرمریت مشکی نجف آباد

خرید سنگ و مشاوره جهت خرید سنگ راه پله در تهران

 برای تهیه انواع سنگ‌ پله به کارخانه معتبر سفیر استون مرکز فروش سنگ نمای ساختمان مراجعه کنید و از قیمت‌های رقابتی و بسیار مناسب آن‌ها بهره‌مند شوید. در صورت داشتن نظر و یا پیشنهادی می‌توانید آن را برای ما کامنت کنید.  

لینک کوتاه شده: https://b2n.ir/f43116

بروز رسانی در تاریخ ۹ فروردین ۱۴۰۲