آدرس کارخانه سفیر استون: تهران ، شهرک صنعتی شمس آباد ، بلوار گلستان ، گلشن ۲ ، پلاک ۱۴

قیمت سنگ مرمر

نام “مرمر” در تجارت سنگ به طور متفاوتی استفاده می‌شود. به هر سنگ کربناته کریستالی که قابلیت پرداخت پولیش را داشته باشد «مرمر» می‌گویند. این نام گاهی برای سایر سنگ های نرم مانند تراورتن، واژه باستانی، سرپانتین و برخی سنگ آهک به کار می‌رود.

عوامل موثر بر قیمت سنگ مرمر

عوامل زیادی بر قیمت سنگ مرمر تاثیر می‌گذارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

✔️رنگ سنگ: رنگ سنگ یک پارامتر تاثیر گذار در قیمت سنگ مرمر است. از آن جایی که رنگ بر زیبایی فضای ساختمان تاثیر مستقیمی دارد پس به  اهمیت آن پی می‌بریم. طیف رنگی زیادی برای سنگ مرمر وجود دارد که قیمت آن‌ها متفاوت است؛ برای مثال قیمت مرمر صورتی با سفید یکی نیست. از آن جایی که سنگ مرمر آبی کمیاب است قیمت بیشتری نسبت به سایر رنگ‌ها دارد.

✔️سورت بندی و درجه کیفیت سنگ: به هر اندازه‌ای که سنگ با کیفیت، یکدست، بدون ناخالصی و… باشد به طبع به عنوان بهترین سنگ است و قیمت بالاتری هم دارد. برای مثال هر سورت سنگ مرمر قیمتی دارد یعنی قیمت سنگ مرمر سفید ساده یا سفید نقش‌دار طلایی یکی نخواهد بود.

ابعاد و ضخامت: ابعاد و ضخامت‌های مختلفی در این سنگ وجود دارد، بنابراین قیمت سنگ مرمر با توجه به آن متفاوت است.

✔️کیفیت فرآوری سنگ: معمولا کیفیت فرآوری‌ها از جنبه دقت در برش مرغوبیت و کیفیت رزین اپوکسی، کیفیت ساب و… است. که تماما در قیمت نهایی سنگ مرمر موثر واقع می‌شوند.

✔️دوام و ماندگاری: هر سنگی که از مقاومت بالاتری در برابر باران‌، سرما و گرما، باران‌های اسیدی، شکستگی، ترک خوردگی و… بهره ببرد، دوام و ماندگاری آن بالاتر است.    

ویژگی‌های متناسب با قیمت سنگ مرمر

سنگ مرمر را ابعاد و اندازه‌های مختلفی در معادن استخراج می‌کنند و به دلیل مقاومت پایین و رگه دار بودن گزینه مناسبی برای ابزار زدن است. قیمت سنگ مرمر بسیار بالا است چرا که زیبایی و جلوه خاصی به محیط می‌بخشد. در ادامه ویژگی‌های این سنگ که با قیمت آن در تناسب هستند را بیان می‌کنیم:

 • تراکم بسیار بالا
 • جذب آب بسیار ناچیز
 • ساب پذیری فوق العاده
 • قابلیت عبور نور دارد.
 • دارای سطح صیقلی و براق
 • زیبایی خیره کننده و جذاب
 • مقاومت فشاری بالا
 • مقاومت سایشی بسیار مناسب
 • قابلیت ایجاد کردن قاب‌های بوک مچ و فور مچ
 • سورت یا درجه بندی
 • و…

گالری سنگ مرمر

قیمت سنگ مرمر عسلی

قیمت مرمر

هیچ قیمت مصوبی برای این سنگ خاص وجود ندارد، تقریبا غیرممکن است که دو تخته سنگ مرمر دقیقاً از نظر ظاهر و کیفیت یکسان باشند، حتی اگر از یک معدن استخراج شده باشند. بنابراین قیمت سنگ مرمر بسته به عواملی مانند طرح و رنگ، کیفیت سنگ، ابعاد دال و… ممکن است متفاوت باشد. این اسلب های مرمری زیبا در حال حاضر برای فروش و تحویل موجود است.

کاربرد سنگ مرمر

سنگ مرمر برای کف و دیوار

مرمر بهترین و گرانترین سنگ ساختمانی و تزئینی جهان است که در رنگ‌ها و نقش‌های طبیعی متنوع در معادن ایران موجود است. این سنگ عموماً در دیوارها و داخل ساختمان استفاده می‌شود. از این سنگ می‌توان در کف و دیوارهای داخلی نیز استفاده کرد. در ایران مقبره ائمه و امامان معروف از سنگ مرمر ساخته شده است.

همینطور قرار دادن تخته‌های مرمری به صورت متقارن با یکدیگر به صورت بوکمچ و فرمچ باعث زیبایی دو چندان این محصول طبیعی می‌شود که می‌توان آن را بر روی دیوار خانه ها، لابی ها، هتل ها، سالن ها، رستوران‌ها و همچنین مراکز خرید و مراکز خرید مشاهده کرد. مغازه ها. لوکس باشید و هر بیننده‌ای را تار کنید.

با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و مزایای سنگ مرمر می‌توان گفت که کاربرد انواع سنگ مرمر با طرح، رنگ و ویژگی‌های آن‌ها بسیار متنوع است. اینها مهمترین این برنامه‌ها هستند:

سنگ مرمر از آنجایی که خاصیت عبور نور دارد به عنوان تزئین یا ایجاد جلوه و نورپردازی در فضاهای مجلل مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد بعدی که می‌توان برای این سنگ در نظر گرفت استفاده از آن به عنوان مصنوعات سنگی است. در دکوراسیون داخلی اتاق می‌توانید به جای کاغذ دیواری از دیوارپوش مرمری استفاده کنید.

انواع سنگ مرمر با ظاهری خاص و زیبا را می‌توان به عنوان میز یا رومیزی در دیوار آشپزخانه یا حمام و سنگ استفاده کرد. باید در نظر داشته باشید که سنگ مرمر در برابر لکه شدن آسیب‌پذیر است و باید در نگهداری آن دقت کنید. به طور کلی می‌توان گفت که به دلیل قیمت بالای این سنگ و با توجه به ویژگی‌های آن، این سنگ بیشترین کاربرد را در معماری و طراحی داخلی دارد.

سنگ مرمر ابی